روغنی که به اسم روغن مایع و روغن نباتی خوراکی عرضه می شود از دانه هایی نظیر پالم، کلزا، ذرت، پنبه دانه، آفتاب گردان، سویا و یا ترکیبی از این ها تهیه می شود.

۱- روغن آفتاب گردان: از هر ۵ کیلو تخمه آفتاب گردان، یک کیلو روغن بدست می آید. چنانچه قیمت هر کیلو تخمه آفتاب گردان را ۶/۰۰۰ تومان فرض کنیم:
۶/۰۰۰ * ۵ کیلو = ۳۰/۰۰۰ تومان ( قیمت یک کیلو روغن آفتاب گردان)
قیمت یک بطری روغن آفتاب گردان ۴/۰۰۰ ≠ ۳۰/۰۰۰
شایان ذکر است، چسبندگی بالای اجاق گاز هم نشانه مصرف روغن های صنعتی در روغن های خوراکی است.

تصویر روغن آفتاب کردان

۲- روغن پالم: کاربرد این روغن در صنایع صابون سازی و آرایشی است. بر اساس استاندارد حداکثر میزان مجاز استفاده پالم در روغن های خوراکی ۱۲٫۵% می باشد. با توجه به آسیب زا بودن این روغن، استفاده هر چه بیشتر آن به بروز سرطان کمک می کند.
متاسفانه، ۷۰% روغن های سرخ کردنی از روغن پالم می باشد!!!!!!!!

۳- روغن پنبه دانه: پنبه دانه به دلیل داشتن سم گوسیپول مصرف خوراکی ندارد. در ابتدا از روغن پنبه دانه در تولید شمع استفاده می کردند. با تلاش محققان دانشگاه تگزاس در تولید گیاه تراریخته جدید و تضعیف سم گوسیپول، این روغن در چرخه مصرف خوراکی قرار گرفت.
سم گوسیپول اثر منفی بر رشد و باروری دارد!!!!!!!!

به دلیل این خاصیت سمی، حتی در خوراک دام ها هم محدوده خاصی از مصرف پنبه دانه تعریف شده است.

۴- روغن سویا: گیاه سویای موجود، تراریخته و دستکاری ژنتیکی شده است. از عوارض اثبات شده مصرف زیاد سویا می توان به این اشاره کرد:

۱)کاهش اسپرم

۲) کاهش حافظه

۳) ایجاد حساسیت و

۴) سودازا (از نظر طب سنتی)

۵- روغن کلزا(منداب): به دلیل دارابودن مواد سمی، در گذشته فقط مصرف غیر خوراکی داشته است. با دستکاری ژنتیکی این گیاه در آزمایشگاه های کانادا بذر جدیدی به نام کانولا تولید شده است.

۶- روغن ذرت: اکثر بذر ذرت در جهان، دستکاری ژنتیکی شده و در انحصار چند شرکت آمریکایی نظیر Monsanto می باشد.

تصویر روغن ذرت